Az újrahasznosítás jó!

Komposztáló adomány

Komposztáló adomány

2022. május 25.

Egyesületünk lakossági megkeresésre adományozott egy 600 literes komposztálóládát egy kertvárosi lépcsőház lakóközösségének. A ládát kedden adtuk át, amit a lakók azonnal használatba is vettek.

-komposztalo-adomanyozas-zold-kozossegert-kiskunhalas-
-komposztalo-adomanyozas-zold-kozossegert-kiskunhalas-
-komposztalo-adomanyozas-zold-kozossegert-kiskunhalas-
-komposzt-plakat
-komposztalo-adomanyozas-zold-kozossegert-kiskunhalas-
-komposztalo-adomanyozas-zold-kozossegert-kiskunhalas-
-komposztalo-adomanyozas-zold-kozossegert-kiskunhalas-
-komposztalo-adomanyozas-zold-kozossegert-kiskunhalas-

Mi a komposztálás?

A komposztálás a természetes saját módja az újrahasznosításra. A komposztálás segít abban, hogy természetes úton zárjuk ezt a körfolyamatot, amit azzal indítunk el, hogy az ember a növényeket felhasználja (emberi fogyasztás, állattartás, díszítés). A szerves anyagok szabályozottan bomlanak le, új hasznos termék, humusz keletkezik belőlük. A makro- és mikroelemek mellett a talaj életében az irányító, koordináló szerepet a humusz tölti be. Ez tapasztja össze a talaj apró szemcséit morzsákká, serkentő anyagot nyújt a növények gyökereinek, tápanyagokat juttat a talajban tevékenykedő mikroorganizmusoknak. A titokzatos és minden hatásában még nem tisztázott humusz nélkül nem képesek a magasabb rendű növények táplálkozni, növekedni és szaporodni. Tehát a legjobb dolog, amit a háztartási és kerti hulladékkal tehetsz, a komposztálás. Könnyű folyamat mindenki számára, és kevés időt és energiát igényel. Nem bonyolult, de néhány aranyszabályt mindenképp be kell tartanunk.

videó: halasmedia.hu

220524-komposzt-plakat

 

 

Oldal megoszása

Támogassa adója 1%-val egyesületünket: 18365744-1-03 (Rendelkező nyilatkozat letöltése)

Köszönjük, ha adományoz egyesületünk számára

pixel

Számlaszámunk: 10101047-61524000-01001000

© 2016- Minden jog fenntartva, Zöld Közösségért Természetbarát Egyesület. Terv: www.euromarketing.hu.